ویژگی های فلز مس چیست

مس
بدون دیدگاه

فلز مس از جمله فلزاتی است که دارای ویژگی های بسیار ویژه و خاصی است و از همین جهت از آن در موارد متعددی بهره گرفته می شود. فلز مس فلزی است که از زمان های گذشته تا به امروز بسیار از آن استفاده می شده است. این فلز دارای ویژگی های همچون هدایت الکتریکی، هدایت حرارتی و مقاومت به خوردگی می باشد و از همین جهت مورد توجه افراد بی شماری قرار گرفته است. فلز مس از معادن موجود در سراسر جهان استخراج می شود و به صورت های مختلفی در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد. این فلز به سبب ساختاری که از آن برخوردار می باشد، نزدیک ترین فلز به طلا و نقره می باشد.

هدایت الکتریکی فلز مس

این فلز از دیرباز به منظور هدایت الکتریکی جریان برق مورد استفاده قرار می گرفته است. فلز مس دارای استحکام و مقاومت بسیار بالایی است و به سبب همین امر می توان در بازه زمانی طولانی آن را مورد استفاده قرار داد.

کاربرد مس | خرید مس | فلز مس

هدایت حرارتی فلز مس

مس دارای هدایت الکتریکی دو برابر آلومینیوم و 30 برابر فولاد است. به واسطه برخورداری از این ویژگی از مس برای کاربردهایی که نیاز به انتقال حرارت سریع دارند، بهره گرفته می شود. از جمله کاربرد های این محصول می توان به ظروف آشپزخانه، مبدل حرارتی، وسایل نقلیه، انباره های حرارتی موجود در کامپیوتر، رادیاتورهای ماشین، دیسک چرخان و تلویزیون ها اشاره نمود.

مقاومت به خوردگی مس

همه آلیاژهای مس دارای مقاومت به خوردگی در برابر بخار و آب هستند. در بسیاری از اتمسفرهای صنعتی و دریایی آلیاژهای مس دارای مقاومت بالایی به خوردگی می باشند. این فلز در محلول های نمکی، کانی های غیر اکسیدی، اسیدهای آلی، محلول های سوز آور و خاک ها مقاوم می باشد. محلول هالوژن ها، سولفید ها، آمونیاک مرطوب، محلول های حاوی یون های آمونیاک به مس حمله می کنند.

, ,
نوشته‌ی بعدی
صادرات سنگ آهن باکیفیت از ایران
نوشته‌های پیشین
فروش مس در تهران

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست