فروش معدن سنگ آهن

معدن سنگ آهن از معادنی است که از سال های دور توجه بشر بوده است که در حال حاضر فروش آن با استفاده از فرم های موجود در سایت معادن ایرانی انجام می شود. معدن سنگ آهن به واسطه برخورداری از مواد معدنی متعددی که از آن برخوردار می باشد، یکی از معادن بسیار ارزشمند می باشد. معدن سنگ آهن، کانی های مختلف این محصول را نیز داراست. از جمله کانی هایی که سنگ آهن داراست، می توان به هماتیت و مگنتیت اشاره نمود.

سنگ آهن از جمله مواد معدنی است که به واسطه ساختاری که از آن برخوردار است و ویژگی های منحصر به فردش در صنایع متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی می توان اشاره نمود که بیشترین درصد از آهنی که استخراج می شود، به منظور تولید آهن مورد استفاده قرار می گیرد. معدن سنگ آهن در نقاط مختلفی از جهان وجود دارد که در این بین بزرگترین تولید کننده سنگ آهن کشور استرالیا می باشد.

قیمت زغال سنگ حرارتی

تعداد معدن سنگ آهن در ایران

ایران از جمله کشورهایی می باشد که واسطه برخورداری از شرایط جغرافیایی بسیار خاص و منحصر به فردی که از آن برخوردار می باشد، دارای معادن متعددی از سنگ آهن است. به سبب آنکه تعداد معادن در ایران بسیار زیاد است، می توان اشاره نمود که کشور ما یکی از بزرگ ترین کشورهای تولید و صادر کننده سنگ آهن می باشد. از جمله معادن بسیار شناخته شده و معروف سنگ آهن در ایران می توان به معدن اراک، ملایر، کرمان، یزد، اصفهان، کاشان، خراسان، تهران، قم، قزوین و خلیج فارس اشاره نمود. تمامی معادن ذکر شده سالانه حجم عمده و قابل ملاحظه ای از انواع سنگ آهن را استخراج می نمایند و به صورت مستقیم در دسترس مصرف کنندگان قرار می دهند. نکته جالب توجه آن است که سنگ آهن ایران از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

انواع سنگ آهن | سنگ آهن مگنتیت | سنگ آهن خام | انواع سنگ آهن

مراحل استخراج سنگ آهن

سنگ های معدنی که آهن از آن ها استخراج می شود، معمولا به صورت اکسیدهای آهن همچون مگنتیت و هماتیت هستند که با 2 تا 20 درصد ناخالصی همراه هستند. این ناخالصی ها در کوره از آهن جدا می شود و به صورت تفاله خارج می گردد. سنگ معدن تصفیه شده و تغلیظ شده به صورت پودر یا دانه های ریز در کوره وارد می شوند. بهترین و مناسب ترین اندازه ذرات این دانه ها باید بین 6 تا 25 میلی متر باشد. باید اشاره کرد که در حال از سولفید طبیعی آهن، برای استخراج آهن استفاده نمی شود و به جای آن اسید سولفوریک سازی کاربرد دارد.

استخراج آهن از سنگ های معدنی آن طی فرآیندهای فیزیکی و شمیایی مختلفی انجام می شود.در مرحله نخست، ابتدا باید سنگ معدن در چندین مرحله از عملیات از جمله: خرد کردن، آسیاب کردن، سرند کردن، شستشو و استفاده از جداکننده مغناطیسی و یا به روش فلوتاسیون تغلیظ شود. محلول غلیظ شده به طور معمول دارای 60 تا 65 درصد آهن، 8 تا 12 درصد سیلیس خواهد بود. پس از این مرحله باید سنگ معدن به اندازه 6 تا 25 میلی متر که مناسب برای کوره های وزشی است، تبدیل شود که به این عمل آکلومریزه شدن اصلاق می شود.

, , , ,
نوشته‌ی بعدی
خرید زغال سنگ حرارتی
نوشته‌های پیشین
قیمت معدن سنگ آهن ایرانی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست