فروش انواع سیلیس

سیلیس یا سیلیسیم دی اکسید فراوان ترین ترکیب اکسیدی در طبعیت است که به صورت آزاد یا ترکیب با دیگر اکسیدها وجود دارد. سیلیس از مواد معدنی است که در طبیعت به صورت بلورین، بلور مخفی آبدار و بلور مخفی یافت می شود. از انواع سیلیس موجود در طبیعت می توان به کوارتز، فلینت، ماسه و ماسه سنگ اشاره کرد. هریک از انواع سیلیس دارای ویژگی های و خصوصیاتی هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

معدن سیلیس | قیمت سیلیس | سنگ سیلیس

ویژگی های انواع سیلیس

کوارتز از جمله پلی مورف های سیلیس است. این فاز در درجه و فشار حرارت معمولی پایدار است و به همین علت سیلیس آزاد در طبیعت معمولا به این صورت یافت می شود. این کانی از سختی بسیار بالایی برخوردار است و در موارد مختلفی از آن بهره گرفته می شود.

فلینت یکی دیگر از انواع سیلیس است مه به صورت بلور مخفی یافت یم شود و از بلورهای بسیار ریز کوارتز، آب، مواد آلی و کربنات کلسیم تشکیل شده است. فلینت در رنگ های قهوه ای روشن، خاکستری و سیاه وجود دارد و در اثر حرارت و سوخت مواد آلی به رنگ سفید تغییر رنگ می دهد. این نوع از سیلیس از حل شدن اسکلت سیلیسی جانوران اسفنجی در آب دریاها و ته نشینی آن ها به وجود آمده است.

ماسه و ماسه سنگیکی از انواع کوارتز رسوبی ماسه و ماسه سنگ ها هستند که به صورت طبیعی خرد شده اند. در ماسه سنگ، دانه های ماسه به وسیله ذرات آهن، رس، اکسید آهن یا سایر مواد به یکدیگر چسبیده اند. از ماسه و ماسه سنگ ها در صنایع مختلفی همچون صنعت ساختمان سازی به میزان قابل توجهی بهره گرفته می شود.

موارد استفاده از انواع سیلیس

همانطور که گفته شد سیلیس در انواع مختلفی وجود دارد و به همین جهت این ماده معدنی در موارد متعددی قابل استفاده است. از جمله مصارف این ماده معدنی شامل استفاده از آن برای تولید فروسیلیس، تولید آجر از ماسه آهکی، سرامیک سازی، چینی سازی، شیشه سازی، تولید سایر مواد سیلیسی، ریخته گری و نسوز، صنایع الکترونیک، رنگ سازی، چسب فولاد، تصفیه آب، سند بلاست، پاک کننده های صنعتی، شناورسازی، چسب سازی، خودروسازی، صابون سازی و لعاب سازی بهره گرفته می شود.

موارد استفاده متعدد انواع سیلیس سبب شده تا این ماده معدنی در بسیاری از صنایع به عنوان ماده اولیه کاربرد داشته باشد. سیلیس از مواد معدنی محسوب می شود که دارای ویژگی های بسیار مختلفی است و علاوه بر آن با قیمت مناسبی در بازار در دسترس قرار گرفته است.

, , ,
نوشته‌ی بعدی
قیمت فلز روی در تهران
نوشته‌های پیشین
خرید کائولن در تهران

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست