علی اصغر رضازاده اظهار داشت: در صورتی که معدنکار حقوق دولتی را پرداخت نکند، معدن را غیر فعال نگه داشته باشد و یا به تعهدات خود عمل نکند، سلب صلاحیت می شود. وی افزود: معادن در زمره انفال به شمار می آید و زمانی که معدنکار حقوق دولت را پرداخت نمی کند به ناچار ماده 20 اعمال خواهد شد.

رضازاده تاکید کرد: از 235 واحد معدنی دارای پروانه بهره برداری در استان 100 واحد فعال هستند و بابقی سلب صلاحیت شده اند و یا به علت مشکلات اقتصادی و کمبود تقدینگی غیرفعال شده اند. رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: با افزایش قیمت ارز، هزینه های تمام شده تولید در واحد های معدنی افزایش چشم گیری داشده است. وی یکی از مشکلات اساسی معدنکاران را تامین ماشین آلات و تجهیزات معدنی مورد نیاز برشمرد و گفت: با افزایش قیمت ماشین آلات و تجهیزات، توان تولید معدنکاران گرفته شده است.

رضازاده اظهار داشت: این تجهیزات بسیار گران قیمت هستند و تلاش داریم با معرفی متقاضیان به بانک و تضمین این تسهیلات، از تولیدکنندگان حمایت کنیم. وی تصریح کرد: در سال های اخیر معدنکاران استان برای خرید 11 دستگاه ماشین آلات به بانک معرفی شده اند و هر معدنکاری که متقاضی خرید ماشین آلات باشد، از تسهیلات بهره مند خواهد شد.

فروش معدن | معدن

افزایش تعداد معادن غیرفعال خراسان شمالی

رضازاده در ادامه گفت: به علت گرانی ها، امسال 10 معدن به مجموع معادن غیرفعال استان اضافه شده اند. وی افزود: معادن فعال در استان توانسته اند برای یک هزار و 376 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کنند.

میزان ذخیره قطعی معادن خراسان شمالی یک میلیارد و 58 تن و میزان ذخیره اسمی معادن 11 میلیون و 500 هزار تن است. همچنین سالانه پنج میلیون و 800 هزار تن ماده معدنی از معادن خراسان شمالی استخراج می شود. میزان سرمایه گذاری توسط معدنکاران استان نیز یک هزار و 340 میلیارد ریال است. به طور کلی در معادن ایران 68 ماده معدنی وجود دارد که خراسان شمالی 28 نوع آن را دارا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست