استخراج فلدسپات و کاربرد آن

استخراج فلدسپات از معدن این ماده معدنی با بهره گیری از دستگاه های به روز انجام می شود تا محصول به دست آمده دارای کیفیت بالایی باشد. فلدسپات نوعی کانی بلورین است که از سدیم، پتاسیم، کلسیم و سیلیکات آلومینیوم  تشکیل شده است. این کانی را می توان در سنگ های آذرین یافت کرد و می توان اشاره نمود که این ماده معدنی یکی از مهم ترین کانی های سنگ های آذرین محسوب می شود. فلدسپات ها به سه گروه مختلف تقسیم می شوند که از جمله آن ها شامل کلسیک، پتاسیک و سدیک است. این کانی به واسطه تنوعی که از آن برخوردار است، در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

فلدسپات 50 درصد از سیلیکات های جامد زمین، 60 درصد از کانی های سنگ های آذرین درونی، 30 درصد از کانی های سنگ های دگرگونی و 11 درصد از کانی های ماسه سنگ ها را شامل می شود. این کانی دارای منابع تامین کننده متعددی می باشد که از جمله آن ها می توان به آلاسکیت، آپلیت، گرانیت، پگماتیت های همراه با گرانیت گرافیکی، ماسه های فلدسپاتی سواحل و بستر رودخانه ها و کوارتزیت فلدسپاتی اشاره نمود. بایستی افزود که 70 تا 75 درصد از سنگ های پگماتیتی را فلدسپات ها و 25 تا 30 درصد آن ها را کوارتز تشکیل می دهد.

معدن فلدسپات | درجه سختی فلدسپات | فروش فلدسپات | کاربرد فلدسپات| فلدسپات پتاسیم

استخراج فلدسپات از معدن

معدن فلدسپات از جمله معادنی محسوب می شود که استخراج از آن نیاز به استفاده از تجهیزات مخصوصی خواهد داشت. استخراج فلدسپات از معدن این محصول در کشورهای مختلفی همچون ایتالیا، فرانسه، آلمان، روسیه، کره جنوبی و مکزیک انجام می پذیرد. این ماده معدنی پس از آن که با استفاده از ماشین آلان پیشرفته استخراج گردید، به کارخانه های فرآوری انتقال داده می شود. پس از فرآوری و استخراج فلدسپات این ماده معدنی به صورت مستقیم در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد. فلدسپات ارائه شده به بازار معمولا دارای رنگ سفید و روشنی است.

قیمت فلدسپات | معدن فلدسپات | کاربرد فلدسپات | فلدسپات سدیک | قیمت هر تن فلدسپات | خصوصیات کاربردی فلدسپات

کاربرد های فلدسپات در صنایع مختلف

فلدسپات به واسطه برخورداری از ویژگی های منحصر به فردی که از آن برخوردار است، در بسیاری از صنایع به عنوان ماده اولیه مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله صنایعی که بیشتر استفاده از فلدسپات را دارد، شامل صنعت سرامیک سازی است. استفاده از این محصول در صنعت سرامیک سازی به واسطه برخورداری از رنگ روشن و همچنین کیفیت بالای آن است. یکی دیگر از کاربرد های فلدسپات نیز تولید شده است. با استفاده از این محصول می توان شیشه های مرغوبی را تولید نمود. بایستی افزود که فلدسپات را می توان در صنایع لاستیک سازی و رنگ سازی و سایر موارد از این قبیل نیز مورد استفاده قرار داد.

در حدود 65 درصد از آلکالی فلدسپات ها در صنایع شیشه سازی، 30 دصد صنایع سرامیک سازی و 5 درصد از آن به عنوان پرکننده در لاستیک سازی و رنگ سازی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل استفاده روز افزون فلدسپات ها آن است که این مواد معدنی از قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردار هستند. می توان اشاره نمود که کانی هایی همچون نفلین و تالک را نیز  می توان به عنوان جانشین های فدلسپات ها مورد استفاده قرار داد ولی فلدسپات ها از دسترسی بهتری برخوردار هستند.

به منظور استفاده از فلدسپات ها باستی نکاتی را مورد توجه قرار داد و آن این است که میزان اکسید آهن فلدسپات ها در صنایع چینی و لعاب نباید از 50 درصد و در صنایع شیشه سازی نباید از 35 درصد تجاوز کند. همچنین میزان اکسید آلومینیوم این ماده معدنی پرکاربرد نیز نباید از 15 درصد تجاوز کند در غیر این صورت مشکلات متعددی را به همراه خواهد داشت.

,
نوشته‌ی بعدی
قیمت خرید انواع سیلیس
نوشته‌های پیشین
خرید معدن زغال سنگ

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست